Čtení u Cafe


Použitelnost videa

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 22.08.2007 Kategorie: Webcasting

Tak jak neustále vzrůstá rychlost připojení k internetu, na internetových stránkách se stále více objevuje používání video klipů. Bohužel mnoho takovýchto videí je původně produkováno pro televizní vysílání a jsou tak nevhodné pro online prostředí.

Přečíst celé ⇾
29Kvě, 2007

Webcasting vs. Educasting

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 29.05.2007 Kategorie: Webcasting

V již dříve publikovaném článku byl webcasting přirovnáván jako internetové vysílání, které umožňuje nejenom pasivní sledování audiovizuálního záznamu, ale poskytuje další interaktivní prvky. Interaktivita je rozhodujícím faktorem při úspěšné implementaci webcastingových systémů do informační struktury firmy.

Přečíst celé ⇾

Co je CMS?

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 04.03.2007 Kategorie: Optimalizace stránek

CMS jsou klíčové pro úspěch téměř všech webových stránek (webů) na internetu a mnoho organizací je používá. Tento článek se nebude zabývat nejrůznějšími oblastmi použití a strategií CMS, ale uděláme krok zpět a pokusíme se odpovědět na otázku:"Co je CMS?".

Přečíst celé ⇾

Analýza provozu webu = Google Analytics

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 02.03.2007 Kategorie: Optimalizace stránek

Ptáte se někdy sami sebe, jak je možné, že některé weby jsou nepřehledné a u některých se vám potřebné odkazy přímo "cpou" pod myš? Je to proto, že tvůrci těchto webů vědí, co jejich návštěvníci na webu dělají a kde jsou slabá místa jejich projektů. Seznamte se s jedním z nástrojů, který používají profesionálové (a nejen oni)...

Přečíst celé ⇾

Chci web, protože...

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 23.01.2007 Kategorie: Vývoj aplikací

Řada firem v minulých letech investovala nemalé částky do svých webových stránek. Bohužel často byla návratnost jejich investic malá nebo žádná. Na otázku, proč tomu tak bylo a v mnohých případech ještě je, se snaží odpovědět tento článek.

Přečíst celé ⇾

Synchronizace prezentace s RealMedia

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 31.12.2006 Kategorie: Webcasting

Soubory typu RealAudio a RealVideo mohou tvořit jednu z cest jak využít těchto formátů pro zobrazení videa na webu. Lze je otevřít přímo v prohlížeči na konkrétním bodě s využitím technologie streamingu.

Přečíst celé ⇾

Základní principy práce s RealMedia formáty

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 22.12.2006 Kategorie: Webcasting

Víte, že umístění videa na internetovou stránku nemusí být neřešitelný problém? Musíte pouze vědět jaké formáty v současné době existují, které by se pro Vaši činnost hodili nejvíce a co k provozování videa pomocí technologie streaming potřebujete.

Přečíst celé ⇾

Vývoj webových aplikací pomocí UML IV

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 16.12.2006 Kategorie: Vývoj aplikací

Po zmapování požadavků zákazníka a ujasnění detailů při tvorbě USE-CASE diagramů, Scénářů, Analytického o Business modelu přichází na řadu samotná tvorba software. Otázkami jak a čím začít se zabývá tento článek.

Přečíst celé ⇾

Obecná kritéria webcastingu

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 13.12.2006 Kategorie: Webcasting

Díky rychlému technologickému postupu dochází k neustálemu zkvalitňování internetového připojení. Tím se dostávají do popředí zájmu veřejnosti nové možnosti ve využívání inovativních přístupů. Jedním z nich jsou i webcastingové systémy.

Přečíst celé ⇾

Vývoj webových aplikací pomocí UML III.

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 08.12.2006 Kategorie: Vývoj aplikací

Získání informací o přesných postupech, které jsou ve firmě zavedeny a nejsou podporovány informačním systémem firmy, je někdy obtížné. Analytické a business modely mohou být nástrojem společné komunikace.

Přečíst celé ⇾