Vývoj aplikací


31Bře, 2016

Preprocessing SCSS

Autor: Datum: 31.03.2016 Kategorie: Vývoj aplikací

CSS samo o sobě může být zábava, ale styly jsou čím dál tím větší, složitější a obtížnější udržet. To je místo, kde preprocessor může pomoci. Sass vám umožní používat funkce, které neexistují v CSS jako jsou proměnné, nesting, mixins a dalších šikovných dobroty, které usnadňují psaní CSS.

Přečíst celé ⇾
20Pro, 2013

Getting Real - o co jde?

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 20.12.2013 Kategorie: Vývoj aplikací

Krátký úvod do agilní techniky vývoje webových aplikací - Getting Real. Ta je vhodná zejména pro vývoj webových stránek a aplikací v malých týmech.

Přečíst celé ⇾
01Led, 2013

Fáze výroby stránek

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 01.01.2013 Kategorie: Vývoj aplikací

Pokud si přejete vytvořit internetovou prezentaci jakéhokoliv typu, neměli byste nic uspěchat. Přece jenom se jedná o investici, která by se měla také vrátit. Proto vývoj internetové prezentace prochází několika fázemi, které sice představují větší časovou náročnost, ale určitě povedou k efektivnímu vynaložení vašich prostředků. Nahlédněte jak na to.

Přečíst celé ⇾
17Lis, 2012

Technologie RIA

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 17.11.2012 Kategorie: Vývoj aplikací

S vydáním silverlightu verze 1.0 a jeho verzí následujících, vznikla mezi designéry a vývojáři diskuze, co si vybrat. Silverlight čelí potížím s prosazení na trhu kvůli vyzrálosti technologie Flash. Nicméně, Silverlight disponuje jistými možnostmi, které vývojáři vždy chtěli v Adobe Flash. V tomto příspěvku jsou uvedeny některé technické rozdíly mezi oběma technologiemi.

Přečíst celé ⇾
08Pro, 2008

Vyžadujte podrobný návrh!

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 08.12.2008 Kategorie: Vývoj aplikací

Při zadávání velkých projektů je zvykem vytvářet podrobnou analýzu problémové oblasti. V dnešní době je nejrozšířenějším prostředkem společné komunikace návrh v jazyce UML. V následujících odstavcích se dozvíte, proč je podrobný návrh (například právě v jazyce UML) výhodný i u malých a středních projektů. Zároveň se dozvíte, jak postupovat při vytváření nového softwaru a co byste měli požadovat.

Přečíst celé ⇾

Chci web, protože...

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 23.01.2007 Kategorie: Vývoj aplikací

Řada firem v minulých letech investovala nemalé částky do svých webových stránek. Bohužel často byla návratnost jejich investic malá nebo žádná. Na otázku, proč tomu tak bylo a v mnohých případech ještě je, se snaží odpovědět tento článek.

Přečíst celé ⇾

Vývoj webových aplikací pomocí UML IV

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 16.12.2006 Kategorie: Vývoj aplikací

Po zmapování požadavků zákazníka a ujasnění detailů při tvorbě USE-CASE diagramů, Scénářů, Analytického o Business modelu přichází na řadu samotná tvorba software. Otázkami jak a čím začít se zabývá tento článek.

Přečíst celé ⇾

Vývoj webových aplikací pomocí UML III.

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 08.12.2006 Kategorie: Vývoj aplikací

Získání informací o přesných postupech, které jsou ve firmě zavedeny a nejsou podporovány informačním systémem firmy, je někdy obtížné. Analytické a business modely mohou být nástrojem společné komunikace.

Přečíst celé ⇾

Vývoj webových aplikací pomocí UML II.

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 14.11.2006 Kategorie: Vývoj aplikací

V minulém díle tohoto malého seriálu jsme se seznámily s UML jako takovým a především s diagramem případů užití (use case). Dnes je na řadě další neocenitelný pomocník analytika - scénář.

Přečíst celé ⇾

Vývoj webových aplikací pomocí UML I.

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 05.11.2006 Kategorie: Vývoj aplikací

Chtěli byste vědět, jak se rodí rozsáhlé webové projekty? Jak dokáží vývojáři zvládnout složité a komplexní problémy? Jednou z cest je UML. Nahlédněte pod pokličku této technologie!

Přečíst celé ⇾