Webcasting


13Pro, 2012

Video formát FLV

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 13.12.2012 Kategorie: Webcasting

V současné době se hromadně dostávají do popředí širokopásmová připojení k internetu. Tím se otevírají nové možnosti v publikování internetových stránek. Internetová prezentace, tak může obsahovat bohaté multimediální prvky. Čím dál tím více lze využívat video nahrávek, které jsou vloženy přímo do internetové stránky.

Přečíst celé ⇾

FLV pomocí FFMPEG

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 21.03.2008 Kategorie: Webcasting

Video formát FLV je velice flexibilní a dosahuje poměrně slušného výkonu při prezentaci videa v prostředí internetu. Výhodou flash videa je široká podpora jeho prezentace napříč bohatým spektrem internetových prohlížečů, které vyžadují minimální softwarovou podporu pro přehrávání flash animací. Jedním ze zajímavých prostředků pro převod video formátů do FLV je nástroj FFMPEG.

Přečíst celé ⇾

Použitelnost videa

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 22.08.2007 Kategorie: Webcasting

Tak jak neustále vzrůstá rychlost připojení k internetu, na internetových stránkách se stále více objevuje používání video klipů. Bohužel mnoho takovýchto videí je původně produkováno pro televizní vysílání a jsou tak nevhodné pro online prostředí.

Přečíst celé ⇾
29Kvě, 2007

Webcasting vs. Educasting

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 29.05.2007 Kategorie: Webcasting

V již dříve publikovaném článku byl webcasting přirovnáván jako internetové vysílání, které umožňuje nejenom pasivní sledování audiovizuálního záznamu, ale poskytuje další interaktivní prvky. Interaktivita je rozhodujícím faktorem při úspěšné implementaci webcastingových systémů do informační struktury firmy.

Přečíst celé ⇾

Synchronizace prezentace s RealMedia

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 31.12.2006 Kategorie: Webcasting

Soubory typu RealAudio a RealVideo mohou tvořit jednu z cest jak využít těchto formátů pro zobrazení videa na webu. Lze je otevřít přímo v prohlížeči na konkrétním bodě s využitím technologie streamingu.

Přečíst celé ⇾

Základní principy práce s RealMedia formáty

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 22.12.2006 Kategorie: Webcasting

Víte, že umístění videa na internetovou stránku nemusí být neřešitelný problém? Musíte pouze vědět jaké formáty v současné době existují, které by se pro Vaši činnost hodili nejvíce a co k provozování videa pomocí technologie streaming potřebujete.

Přečíst celé ⇾

Obecná kritéria webcastingu

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 13.12.2006 Kategorie: Webcasting

Díky rychlému technologickému postupu dochází k neustálemu zkvalitňování internetového připojení. Tím se dostávají do popředí zájmu veřejnosti nové možnosti ve využívání inovativních přístupů. Jedním z nich jsou i webcastingové systémy.

Přečíst celé ⇾

Když se řekne webcasting

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 08.12.2006 Kategorie: Webcasting

Webcasting je narůstajícím fenoménem současné doby. Nové možnosti při zvyšování rychlosti internetu přinášejí nebývalé možnosti ve využívání videa na internetu. Víte co znamená, když se řekne webcasting?

Přečíst celé ⇾