Optimalizace stránek


24Červ, 2010

Problematika přístupnosti AJAX aplikací

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 24.07.2010 Kategorie: Optimalizace stránek

AJAX je jednou z rychle se rozvíjejících platforem, které přináší nové možnosti do prostředí internetových stránek. Při jeho bohatých možnostech nasazení by měla být zajištěna uživatelská přístupnost, což je jeden z problematických faktorů, které se obtížně akceptují.

Přečíst celé ⇾
10Led, 2009

Vývoj webu - grafický návrh

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 10.01.2009 Kategorie: Optimalizace stránek

Při zadávání tvorby internetové prezentace bývá nejčastější chybou, že jako první požadavek je grafický návrh. Grafický návrh by měl, ale být vytvořen až na základě připravené zadávací dokumentace. Tato dokumentace by měla určitě obsahovat výchozí návrhy wireframů.

Přečíst celé ⇾

Co je CMS?

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 04.03.2007 Kategorie: Optimalizace stránek

CMS jsou klíčové pro úspěch téměř všech webových stránek (webů) na internetu a mnoho organizací je používá. Tento článek se nebude zabývat nejrůznějšími oblastmi použití a strategií CMS, ale uděláme krok zpět a pokusíme se odpovědět na otázku:"Co je CMS?".

Přečíst celé ⇾

Analýza provozu webu = Google Analytics

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 02.03.2007 Kategorie: Optimalizace stránek

Ptáte se někdy sami sebe, jak je možné, že některé weby jsou nepřehledné a u některých se vám potřebné odkazy přímo "cpou" pod myš? Je to proto, že tvůrci těchto webů vědí, co jejich návštěvníci na webu dělají a kde jsou slabá místa jejich projektů. Seznamte se s jedním z nástrojů, který používají profesionálové (a nejen oni)...

Přečíst celé ⇾

SEO versus uživatelé a vyhledávače

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 03.12.2006 Kategorie: Optimalizace stránek

Víte jak vidí Vaše stránky internetové vyhledávače? Máte představu o tom jak vyhledávače fungují a jak probíhá hodnocení stránek. Tento článek ukazuje základní principy vyhledávačů a pokusí se objasnit některé důležité podmínky SEO.

Přečíst celé ⇾

SEO v praxi

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 17.11.2006 Kategorie: Optimalizace stránek

Mnoho uživatelů si v oblasti SEO klade několik základních dotazů. Zejména pak zda je optimalizace stránek pro jejich internetové prezentace vhodná. Jestli nestačí optimalizovat pouze některé stránky nebo jenom stránku úvodní.

Přečíst celé ⇾

Desatero optimalizace stránek

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 01.11.2006 Kategorie: Optimalizace stránek

V článku "Proč je SEO důležité" jsme si uvedli několik základních oblastí, ve kterých může být SEO prospěšné. Jak tedy dosáhnout uspokojivých výsledků? Můžete využít placené formy SEO, ale co se nejdříve podívat na možnosti, které vedou k ušetření finančních prostředků?

Přečíst celé ⇾

Proč je SEO důležité

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 30.10.2006 Kategorie: Optimalizace stránek

Několik definicí, které vám osvětlí, proč je důležité dbát na optimalizaci stránek pro vyhledávače. Zjistíte, co je účelem SEO a zda není přeceňovanou skutečností.

Přečíst celé ⇾

Základní pojmy SEO

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 05.10.2006 Kategorie: Optimalizace stránek

Několik základních pojmů, které budou používány v dalších článcích, které se zabývají optimalizací stránek pro vyhledávače a internetovým marketingem. Vysvětlení dalších pojmů naleznete v našem slovníku.

Přečíst celé ⇾