Foto 360

Sférické fotografie


Co je sférická fotografie?

Sférická fotografie nebo někdy se říká také sférické panorama (virtuální panorama, 360 panorama) je speciální fotografie, která pokrývá celý prostor kolem jednoho určitého bodu v úhlu 360° horizontálně a v úhlu 180° vertikálně. S využitím prohlížeče pro sférické fotografie vzniká efekt, který umožňuje s využitím myši nebo klávesnice prohlížet prostor kolem, pod i nad vámi.Jak může být sférické panorama užitečné?

Sférické fotografie (panorama) a virtuální prohlídky mohou být užitečné v mnoha oblastech. Zejména v těch, kde je přítomnost vizuální podoby prezentovaného objektu důležité a rozhodující. Hlavní přínosy virtuálních prohlídek jsou v následujících případech:


 • Prezentování prostoru přirozeným způsobem - na rozdíl od malých a plochých fotografií, sférické panorama a virtuální prohlídka vytváří dojem vaší přítomnosti na konkrétním místě.
 • Interaktivita a množství vizuálních informací - v podobě virtuální prohlídky může návštěvník prohlížet a studovat prostory a předměty nezávisle na čase a místě. Navíc vše doplněné o komentáře.
 • Originalita a atraktivita - sférické fotografie umožňují zvýšit zájem zákazníků o prezentované prostory a místa mnohem víc než ploché fotografie doplněné textem.
 • Snížení vašich výdajů - virtuální prohlídky a panoramatické snímky šetří váš i zákazníkův čas a tím i peníze.
 • Dostupnost 24 hodin - panoramatické prezentace, které jsou distribuovány prostřednictvím internetu, jsou dostupné dvacet čtyři hodin denně a umožňují klientovi návštěvě objektu v jakoukoliv dobu.


Kde mohou být sférické panoramatické fotografie a virtuální prohlídky užitečné?

Virtuální panoramata jsou velmi užitečná pro ty, kteří drží krok s dobou, a kteří se snaží propagovat svou firmu a služby atraktivním a moderním způsobem. V současné době jsou 360 panoramata a virtuální prohlídky nenahraditelným nástrojem prodeje a propagace služeb. Možnosti uplatňování sférických panoramat a virtuálních prohlídek jsou velmi rozsáhlé. Sférická panoramata svou atraktivitou přitahují pozornost každého člověka v mnoha oblastech moderního života.


 • Realitní kanceláře, stavební a developerské realitní firmy - Při prohlížení sférických panoramat, zákazník získává mnohem větší množství vizuálních informací o objektu, než kdyby si prohlížel obyčejnou fotografii. Virtuální prohlídky mají výhodu v tom, že odráží skutečnost. Sférické panorama umožňuje získat představu o velikosti a půdorysu i malých stavebních prostorů (koupelna, šatník).
 • Hotely, penziony, sanatoria, lázně, restaurace, dětská centra - 360 panoramata a virtuální prohlídky nabízejí skvělou příležitost svým potencionálním zákazníkům ukázat interiér vašeho hotelu, či restaurace, dispozice a vybavenost pokojů, restaurace, tělocvičny a krásu okolí.
 • Cestovní a poznávací destinace - podle průzkumů se ukázalo, že jeden z nejdůležitějších faktorů pro výběr místa pro dovolenou a k návštěvě je vizuální informace. V současné době si až 73% zákazníků vybírá dovolenou přes internet a 69% procent si myslí, že pro finální výběr destinace je rohodující vizuální informace. Sférické fotografie velkou měrou přispívají k rozhodování pro návštěvu konkrétní destinace.
 • Města - Turistům mohou být pomocí sférických panoramat přiblíženy městské lokality a zajímavá místa, pomohou se orientovat ve městě, budou jim ukázány nejzajímavější trasy a památky (ulice, parky, náměstí a památky).
 • Historické a kulturní památky, muzea a výstavy - Virtuální prohlídky, hradů, zámků a historických budov je velmi efektivní způsob reklamy, která přitahuje návštěvníky a dává možnost ukázat prostory a předměty, které z nějakého důvodu nemohou být vystaveny ve skutečnosti.
 • Obchody a nákupní centra - sférické panorama nebo virtuální prohlídka dává příležitost ukázat zákazníkovi širokou škálu zboží a vzhled vašeho obchodu.
 • Dopravní prostředky (automobily, jachty), autosalóny - pomocí sférické fotografie si může zákazník prohlédnout vnitřek vozu před samotnou návštěvou prodejce automobilů. Virtuální panorama umožňuje demonstrovat i omezené prostory interiéru s velmi vysokou přesností. Autosalony mohou prezentovat pomocí sférické fotografie své prostory a tím i nabízené služby.